KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8247021
nr 824 7021
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), 'St. Mare', Segelfartyg till havs, signerad, 29x47
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
25.000 kr
Såld:
22.000 kr
måndag 29 april 2013
kl 18:13:06
10/4 21:17:19
- Klassiska
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa